• Zakres działań

• Edukacja zdrowotna to kształtowanie u uczniów nawyku dbałości o zdrowie własne i innych oraz umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

W Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach podejmowane są liczne działania z zakresu promocji zdrowia:

• Prowadzimy edukację zdrowotną m.in. w zakresie:
        • prawidłowego odżywiania,
        • bezpieczeństwa w życiu codziennym,
        • profilaktyki prozdrowotnej i życia bez nałogów,
        • aktywności ruchowej i wypoczynku,
        • zdrowia fizycznego i kształtowania prawidłowej postawy ciała,
        • higieny osobistej i otoczenia,
        • ekologii,
        • zdrowia psychicznego i rozwoju społecznego.
        • Nauczyciele poszerzają swoją wiedzę z zakresu promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej.
        • Działania szkoły oparte są na systematycznym planowaniu z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy.
        • Działania skoncentrowane są na rozwiązywaniu aktualnych i ważnych problemów.
        • Nieustannie współdziałamy z rodzicami i opiekunami naszych uczniów oraz ze społecznością lokalną.
        • Podejmujemy szereg działań dla dobrego samopoczucia uczniów i pracowników szkoły oraz rodziców.
        • Jesteśmy otwarci na środowisko, dzielimy się doświadczeniami i zachęcamy inne placówki, aby ubiegały się o przystąpienie do sieci Szkół Promujących Zdrowie.