• Wszelkie sprawy i zapytania dotyczące Programu "Za życiem" należy kierować na adres:
      zazyciem@zsspechery.onmicrosoft.com

• Drodzy Rodzice,

Ogłaszamy rekrutację na zajęcia Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Pęcherach
        w ramach kolejnej edycji realizacji programu "Za życiem",
        która odbędzie się w dniach 22-30 kwietnia 2024 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Rekrutacja

• WOKRO

• Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

II EDYCJA PROGRAMU

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W PĘCHERACH
        pełniący funkcję Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego (WOKRO) na terenie powiatu piaseczyńskiego, w ramach programu rządowego „Za życiem”, realizuje:

PRIORYTET II PROGRAMU

„Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i jego rodziny”

Dofinansowanie: 3 609 870 zł

Całkowity koszt: 3 609 870 zł

zadanie 2.4:

„Wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki szkolnej oraz jego rodzinie”.

• Zadanie jest w całości finansowane z budżetu państwa, udział dziecka i jego rodziny w zajęciach jest bezpłatny.

• Celem  działalności WOKRO jest  kompleksowe wsparcie dzieci i ich rodzin od chwili wykrycia zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki szkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do trzeciego roku życia.
        • Realizacja programu planowana jest w latach 2022- 2026.
        • Aby wziąć udział w zajęciach prowadzonych w ramach WOKRO należy złożyć:
        1.  deklarację uczestnictwa dziecka oraz
        2. kserokopię opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju

1. kserokopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego

w przypadku braku powyższych dokumentów

1. kserokopię zaświadczenia lekarskiego wydanego dla potrzeb programu
          „Za życiem” stwierdzające zdiagnozowanie u dziecka ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu.
        2.  Do zadań WOKRO należy organizowanie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz w zależności od potrzeb dziecka w zakresie  dodatkowych  usług terapeutów, fizjoterapeutów,  psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów ponadto organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka. Łączny wymiar zaplanowanych godzin zajęć na lata 2022-2026 wynosi 34 170.

„Za Życiem” 2022-2026

zazyciem@zsspechery.onmicrosoft.com

Deklarację przystąpienia do programu należy pobrać z zakładki „Dokumenty” i wraz z załącznikami (kserokopia opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju lub kserokopia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub kserokopia zaświadczenia lekarskiego) i dostarczyć w w/w terminie do sekretariatu ZZS w Pęcherach w godzinach obsługi interesantów.

WOKRO (Szkoła) zastrzega sobie prawo do podejmowania ostatecznych decyzji w sprawie kwalifikacji do programu, czasu uczestnictwa dziecka w programie, ustaleniu ilości i rodzaju zajęć, doboru specjalistów pracujących z dzieckiem oraz miejsca realizacji.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi Programu oraz Regulaminem znajdującymi się w zakładce „Dokumenty”.